Bivši Hajdukovac ušao u povijest Serie A: pogledajte situaciju koja je prevarila mnoge, ali ne i video-suca!

Piše SN
20. kolovoza 2017. - 17:00
cop01

Nogometaši Juventusa uvjerljivom su pobjedom startali u novu sezonu Serie A, u Torinu je ove subote rutinski  s 3:0 odrađen Cagliari, a utakmicu su obilježila i dva Hrvata, pišu Sportske novosti.

Mario Mandžukić olakšao je posao Juventusu dovevši Torineze u vodstvo već u 12. minuti, a u povijest Serie A upisao se Duje Čop, koji se s posudbe vratio u Cagliari i od prve minuta zaigrao u vrhu napada.

Talijanska liga je od ove sezone uvela video tehnologiju (VAR), a premijerno je iskorišten u Torinu, i to baš za rješavanje dvojbene situacije u kojoj je glavni akter bio naš Duje Čop.

Povijesni trenutak dogodio se u 39. minuti kada je bek Juventusa Alex Sandro u kaznenom prostoru startao na gležanj hrvatskog reprezentativca, a sudac Fabio Maresca u pomoć pozvao video-suca.