Strani nogometEuropska liga

Pobjede Ajaxa i Celte, remi u Bruxellesu

14. travnja 2017. - 00:59

Nogometaši Ajaxa i Celte Vigo ostvarili su pobjede u prvim susretima četvrtfinala Europske Lige, dok su Anderlecht i Manchester United odigrali 1-1.

Ajax je u Amsterdamu slavio protiv Schalkea 2-0, dok je Celta u Vigu bila bolja od Racing Genka 3-2.

"Crveni vragovi" su bili bliži pobjedi u Bruxellesu, međutim Anderlecht je igrao hrabro i uspio je izboriti remi u završnici susreta.

Gosti su poveli u 37. minuti golom Henrika Mhitarjana. Odlično je pucao Marcus Rashford, Ruben je obranio, a Armenac pospremio odbijanac u gol. Radost domaćim navijačima donio je Leander Dendoncker u 86. minuti.

Anderlecht je bio pobjednik Kupa Uefa 1983. godine, a od tada nije prošao dalje od četvrtfinala, dok ManU lovi jedini europski naslov koji mu još nedostaje.