Strani nogometsp kvalifikacije

Porazi Prosinečkog, Slovenije i Crne Gore

27. ožujka 2017. - 00:53
ri2.2ppppp

Utakmicama 5. kola u skupinama C, E i F u nedjelju su nastavljene europske kvalifikacije za SP 2018., a Slovenija i Crna Gora doživjeli su poraze.

U skupini F na Hampden Parku u Glasgowu Škotska je dobila Sloveniju sa 1-0.  Škotska je bila bolja, ali nije imala sreće. U 2. minuti šut Martina obranio je Oblak. Napadač Celtica Griffiths u 36. minuti pogodio je gredu, a u 38. minuti stativu, a u 77. stopostotnu prigodu nije iskoristio Ikechi Anya. Ipak, u 88. minuti Chris Martin pogađa za pobjedu Škota.

Na Wembleyu je Engleska dobila Litvu sa 2-0. Nakon jalove dominacije na početku susreta Englezi su u 22. minuti napokon složili akciju iz koje su poveli. Raheem Sterling je odradio najveći dio posla, a 34-godišnji napadač Sunderlanda Jermain Defoe iz blizine zabija za 1-0.