Monaco preuzeo vodstvo, odlični Subašić

25. rujna 2016. - 00:20
subaaa

Nogometaši Monaca pobijedili su Angers 2-1 u susretu 7. kola francuskog prvenstva preuzevši vodstvo na ljestvici.

Gosti su poveli golom Famare Diedhioua u 55. minuti, no Monaco je uspio okrenuti rezultat, a strijelci su bili Kamil Glik (66) i Dickson Nwakaeme (76-ag). U posljednjim trenucima susreta Monaco je spasio hrvatski reprezentativac Danijel Subašić s dvije sjajne obrane.

Bordeauc i Caen su odigrali bez golova, a hrvatski napadač Ivan Santini nije nastupio za goste.

U ranije odigranom susretu Lorient je pobijedio Lyon 1-0. Lorient je slavio golom Jimmyja Cabota u 51. minuti, a Lyonu je to bio treći poraz u posljednjih pet kola.

Monaco je ovom pobjedom preuzeo vrh ljestvice le Championnata sa 16 bodova, dva više od Nice i Toulousea.