Strani nogometpovijesni uspjeh

Veličanstveni Wales u polufinalu

2. srpnja 2016. - 00:54
robson

Nogometna reprezentacija Walesa priredila je senzaciju izborivši plasman u polufinale europskog prvenstva u Francuskoj nakon što je u četvrtfinalu pobijedila Belgiju 3-1.

Belgija je povela u 13. minuti, no Wales je u nastavku susreta okrenuo rezultat postigavši tri gola i stigavši tako do senzacionalnog uspjeha. Velšani do sada nikada nisu nastupali na europskim prvenstvima, a na svjetskim prvenstvima su nastupili samo jednom i to 1958. godine kada su ispali u četvrtfinalu. Izgubili su od Brazila 0-1, a pogodak odluke zabio je Pele.

Belgija je uoči utakmice bila veliki favorit, a odabranici Marca Wilmotsa poveli su u 13. minuti sjajnim pogotkom Radje Nainggolana koji je sa 25 metara pogodio rašlje velškog gola. Bio je to njegov drugi pogodak na ovom prvenstvu nakon što je sa 20-tak...

20. travanj 2024 13:05