Rekord Barcelone, pogodak Rakitića

Piše (H)
4. ožujka 2016. - 00:02
Rakiti

U posljednjem susretu 27. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na gostovanju pobijedila Rayo Vallecano 5-1, a prvi pogodak na utakmici postigao je Ivan Rakitić.

Barcelona je ovom pobjedom produžila niz bez poraza u svim natjecanjima na 35 utakmica oborivši španjolski rekord koji je držao Real Madrid pod vodstvom Lea Beenhakkera iz sezone 1988/1989. Barca je na tom putu upisala 29 pobjeda i šest neodlučenih susreta uz razliku pogodaka 107-20.

Hrvatski veznjak je doveo Barcu u vodstvo u 22. minuti iskoristivši veliku pogrešku domaćeg vratara Juana Carlosa kojem je lopta ispala iz ruku. Rakitiću je to bio četvrti pogodak ove sezone, ali i četvrti Rayu otkako je u Primeri. Dvije minute kasnije Leo Messi je povisio na 2-0, a kada je u 42. minuti domaćin ostao s igračem ma...

25. travanj 2024 14:15