Rukometrukometni šesterac

Dvije minute bile bez vratarke: 'prosule' prednost, a blokada im trajala čak 17 minuta

11. prosinca 2017. - 12:56
split_lokomotiva12-141017

Kakva šteta što se rukometašice Splita 2010 iz Umaga vraćaju praznih ruku. Odigrale su sjajnih pola sata, u 29. minuti vodile 17:11, da bi potom domaće igračice uzvratile serijom 14:2. Možda i ključan trenutak dogodio se u zadnjoj minuti prvog poluvremena - gošće su bile u plusu 17:12 - kada je splitska vratarka Ivona Stilinović dobila dvije minute isključenja zbog zadržavanja lopte.

Budući da Split 2010 već neko vrijeme nema drugu golmanicu na utakmicama, među vratnice je tih 120 sekundi morala talentirana razigravačica Klara Rubić, praktički još kadetkinja. Umag je iskoristio priliku i ekspresno poravnao na 17:17. Rezultatski su Splićanke i dalje bile u igri, ali psihološki očito više nisu.

U jednom trenutku čak 17 minuta nisu postigle pogodak, dok je Umag nastav...

24. travanj 2024 14:24