Rukometbile su blizu

Hrvatske rukometašice ostale bez plasmana na SP

15. lipnja 2017. - 22:11

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija nije se uspjela plasirati na Svjetsko prvenstvo koje će se održati u Njemačkoj u prosincu ove godine, naše su rukometašice u uzvratnom susretu kvalifikacija u Celju svladale domaće Slovenke sa 28-27 (16-12), no to im nije bilo dovoljno da nadoknade 23-28 poraz iz Osijeka otprije pet dana.

Hrvatska je odlično započela utakmicu, vrlo brzo povela sa 5-2, sredinom prvog poluvremena imala i četiri pogotka prednosti (9-5, 10-6), a u 24. minuti šest razlike (13-7) s kojima bi izborile nastup u Njemačkoj. U tom razdoblju istaknula se vratarica Ivana Kapitanović, dok je napad funkcionirao besprijekorno.

Ipak, na poluvrijeme se otišlo s četiri gola viška (16-12) za Hrvatsku, a ta se razlika održavala samo u početku nastavka, do 19-15 u 33. min...

20. travanj 2024 14:05