Rukometašice izborile utakmicu za pet mjesto na EP-u

11. prosinca 2008. - 19:39

U posljednjem susretu skupine II. drugog kruga Europskog prvenstva u Makedoniji Hrvatice su preokretom u posljednjih deset minuta uspjele pobijediti Švedsku rezultatom 29:24.

Otvorile su bolje susret Šveđanke, te odmaglile u 9. minuti na plus četiri, bilo je 5:1. Nakon tog uzvratile su naše pogocima Pušić, Lovrić i Franić, te smanjile na dva pogotka u 18. minuti. Ipak nisu uspjele uhvatiti priključak s raspoloženim Šveđankama, te su na odmor otišle s tri pogotka zaostatka. Opet je obrana bila porozna (opet bez isključenja!), ali stvar je spašavala odlična Grubišić koja je u prvih pola sata obranila čak 12 lopti.

Početak drugog dijela donio je kratkotrajno izjednačenje (13:13), ali su otišle 'žute' ubrzo na 17:14. Pri rezultatu 20:19 za Šveđanke okrenule su izabranice Z...

18. travanj 2024 16:55