Ostalokorak do medalje

Hrvatski trapaši osvojili četvrto mjesto na Svjetskom prvenstvu

3. rujna 2017. - 18:26

Hrvatski strijelci osvojili su četvrto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Moskvi u konkurenciji trapaša, a u polufinale pojedinačne konkurencije nisu se uspjeli plasirati ni Giovanni Cernogoraz, ni Marko Germin, ni aktualni olimpijski pobjednik Josip Glasnović koji je bitno pokvario plasman lošim nastupom posljednjeg kvalifikacijskog dana.

Glasnović je pogodio samo 43 od 50 mogućih u posljednje dvije serije te završio na 71. mjestu pojedinačne konkurencije, a ujedno i pokvario izglede za momčadsko odličje. Hrvatska je završila na četvrtom mjestu s 353 pogodaka, četiri manje od brončanih Španjolaca. Svjetski prvaci su Talijani (362), a srebro su osvojili Česi (359).

Cernogoraz i Germin su završili natjecanje sa 120 pogodaka, a sa 121 se išlo u raspucavanje za polufinale. Olim...

23. travanj 2024 21:23