Ostaloaspen

Paris trijumfirao u posljednjem spustu, Fillu mali kristalni globus

15. ožujka 2017. - 19:22
fill.JPG

Talijan Dominik Paris pobjednik je posljednjeg spusta sezone Svjetskog kupa u alpskom skijanju koji je održan u Aspenu, a mali Kristalni globus u ovoj disciplini osvojio je njegov sunarodnjak Peter Fill.

Paris je u Aspenu stigao do svoje osme pobjede u Svjetskom kupu pri čemu sedme u spustu. Drugo mjesto s osam stotinki sekunde zaostatka osvojio je Peter Fill kojem je to bilo dovoljno za ukupnu pobjedu. Treći je bio Švicarac Carlo Janka sa 18 stotinki sekunde zaostatka.

Ukupnu pobjedu u spustu osvojio je Fill sa 454 boda, 23 više od Norvežanina Kjetila Jansruda, dok je treće mjesto osvojio Paris koji je sakupio 371 bod.

Fill je stigao u Aspen sa 33 boda zaostatka za Jansrudom i iskoristio slabiji nastup norveškog skijaša. Jansrud je na koncu osvojio 11. mjesto što nije bilo dovoljn...

24. travanj 2024 18:58