Ostalosvjetsko prvenstvo u skijanju

Senzacija u kombinaciji: Švicarac slavio ispred najboljeg skijaša svijeta za samo jednu stotinku

13. veljače 2017. - 15:15
aerni.JPG

Švicarski skijaš Luca Aerni osvojio je naslov svjetskog prvaka u kombinaciji na SP u Sankt Moritzu, on je slavio sa samo stotinkom prednosti ispred srebrnog Austrijanca Marcela Hirschera i šest stotinki ispred brončanog sunarodnjaka Maura Caviezela, dok je jedini hrvatski predstavnik Filip Zubčić ostao bez plasmana nakon pada u slalomu.

Aerni je do iznenađujuće pobjede stigao odlično odvezenim slalomom, nakon spustaškog dijela utrke 23-godišnji Švicarac zauzimao je 30. mjesto s više od dvije i pol sekunde zaostatka za vodećim Austrijancem Romedom Baumannom. Aerni je sjajno iskoristio činjenicu što je prvi krenuo u slalmoski dio te je ostvario ukupno vrijeme od 2:26.33 minute koje se pokazalo nedostižnim za sve ostale natjecatelje.

Branitelj naslova svjetskog prvaka iz Bea...

20. travanj 2024 06:11