Lakersi u velikom finalu doigravanja NBA lige

30. svibnja 2008. - 11:39

Los Angeles Lakersi prvi su izborili plasman u finale doigravanja NBA lige. Lakersi su u petom susretu finala Zapadne konferencije u Staples Centru porazili San Antonio 100:92 i u seriji na četiri pobjede slavili 4:1.

Spursi su sjajno otvorili utakmicu i nakon prve četvrtine vodili su 13 koševa razlike (28:15). U drugoj četvrtini su u jednom trenutku imali i 17 koševa viška, a prednost su imali i na poluvremenu (48:42). Međutim, u druge dvije četvrtine domaćin se probudio i uspio je preokrenuti rezultat.

Ključni igrač u pobjedi Lakersa ponovo je bio Kobe Bryant koji je postigao 39 koševa, Lamar Odom je dodao 13, a Pau Gasol 12 koševa. Bryant je u posljednjoj četvrtini zabio 17 od 36 koševa Lakersa.

"Sjajan je osjećaj izboriti finale. Ostvarili smo veliki uspjeh koji nitko...

24. travanj 2024 17:55