Košarkapobjeda protiv zagreba

Žuti se mučili i furiozno završili: Na kraju smo slavili velikom razlikom, ali dobrih 30 minuta utakmica je bila izjednačena

10. prosinca 2017. - 00:04

Bez obzira što konačan rezultat tako ne sugerira, ove sezone potpuno pomlađeni “mravi” namučili su “žute” iako su igrali bez uvjerljivo najboljeg strijelca lige, ozlijeđenog Martina Junakovića (30,1 koš po susretu).

Znak da je vrag odnio šalu bilo je skidanje sakoa izbornika Ivice Skelina kada se početkom treće četvrtine Zagreb posve primaknuo. A kada je Buovac uskoro zabio u kontri za vodstvo gostiju 53:52 morao je domaći strateg pozvati i time out.

Uspio je Skelin razdrmati momčad jer su potom znatno podigli agresivnost u obrani što se odmah vidjelo na semaforu. U manje od dvije minute serijom 12:0 poveli su 64:53 te posve zagospodarili susretom.

Osjetna prednost Splita u  kvaliteti i širini kadra vidjela se tek u finišu kada je bilo samo pitanje koliko uvjerljivo će na kr...

19. travanj 2024 08:45