Košarkabriljantni ukić

Cedevita u Domu sportova slavila u produžetku: pala neporažena momčad Eurokupa

6. prosinca 2017. - 23:39
cedevita_darussafaka10-061217

Košarkaši Cedevite slavili su u susretu 7. kola A skupine Eurokupa u produžetku u Zagrebu protiv turske Darušafake s 89-83 (13-17, 14-24, 19-14, 30-21; 13-9)

Cedevita je velikim prokretom, na krilima čak 12 postignutih trica, stigla do četvrte pobjede koja ih jako približava plasmanu u drugi krug jer su pobijedili dosad neporaženu tursku momčad.

Gosti iz Turske su vodili cijelu utakmicu, krajem treće četvrtine bilo je čak i +17 za Darušafaku (27-44), ali je hrvatski prvak u zadnjoj četvrtini došao do svoje igre i sustigao prednost. Tricom Willa Cherrya dvije i pol minute prije kraja Cedevita je izjednačila (71-71), isti igrač je 18 sekundi prije kraja postigao koš za 76-76, ali Cherry potom ne koristi zadnji napad u regularnom dijelu za pobjedu.