Sport Košarka

IZNAD OBRUČA

Nisu briljirali, ali nisu ni dozvolili iznenađenje: 'žuti' razbili posljednju momčad druge ABA lige

Košarkaši Splita rutinski su upisali četvrtu pobjedu u Drugoj ABA Ligi porazivši najslabiju momčad Ohrida koja do sada nema ni jedan trijumf. Međutim, „žuti" nisu briljirali, a generalno je prvo poluvrijeme bilo obostrano niske kvalitete.

Početkom treće četvrtine Makedonci su bili u priključku, splitski je plus bio samo tri koša (48:45), no do kraja tog perioda igre domaćin se odlijepio na 15 razlike (71:56) i tako prelomio susret. Najefikasniji igrač Splita bio je Pavle Marčinković s 21 košem, a tome je pridodao šest skokova i šest asistencija. Sljedeće srijede Split čeka teško gostovanje u Čačku kod Borca koji je drugi na tablici s pobjedom više od „žutih".