Harden razbio Sunse, Celticsi pobijedili prvake nakon uzbudljive završnice

17. studenog 2017. - 12:48

U noćašnjem derbiju NBA lige košarkaši Bostona svladali su branitelje naslova Golden State Warriorse sa 92-88, upisavši 14. uzastopnu pobjedu. Time su izjednačili pobjednički niz iz 2009. godine, a klupski rekord Celticsa je 19 pobjeda u nizu.

U uzbudljivoj završnici presudila su slobodna bacanja. Naime, minutu i 22 sekunde prije kraja Golden State je vodio 88-86. Kyrie Irving  je sa dva slobodna bacanja uspio poravnati rezultat, pa su u posljednju minutu momčadi ušle izjednačene (88-88). No, 14 sekundi prije kraja Irving ubacuje još dva slobodna bacanja za vodstvo 90-88.

U sljedećem napadu krilo Warriorsa Kevin Durant je bio neprecizan, a potom je sedam sekundi prije isteka vremena novak Jayson Tatum iz slobodnih bacannja potvrdio pobjedu Bostona.