KošarkaIZNAD OBRUČA

Drugi poraz u tri dana: viceprvaci Slovenije iskoristili sve pogreške 'žutih'

19. listopada 2017. - 00:31
cibona_split19-161017

Drugi poraz u tri dana doživjeli su košarkaši Splita. Nakon Cibone u HT Premijer ligi, bolja je od njih u drugom kolu ABA Lige 2 bila Rogaška. Na gostovanju u Rogaškoj Slatini „žuti" ponovno nisu bili pravi i raspoloženi, što je domaćin, inače lanjski finalist prvenstva Slovenije, znao iskoristiti.

Rogaška je od prve minute bila bolja te je kontrolirala rezultat. Split je od samog starta morao hvatati zaostatak. Na poluvremenu je bilo 37:30, na koncu treće četvrtine 58:51 za domaćina, a u posljednjem periodu Slovenci su se odvojili na najvećih 16 razlike. Split je presingom stigao na minus šest, ali više od toga nije se moglo. Rogaška je zasluženo došla do prve pobjede u novoj ligi.

- Rogaška je bila puno agresivnija. Imala je više skokova u napadu, a mi smo previše lo...

23. travanj 2024 21:14