KošarkaFINALE ABA LIGE

Otpor trajao samo šest minuta: blijeda Cedevita poražena po drugi put u Pioniru

12. travnja 2017. - 00:59
zvezda_cedevita13-110417

Košarkašima Crvene zvezde nedostaje još samo jedna pobjeda za osvajanje trećeg uzastopnog naslova pobjednika ABA lige, nakon što su u utorak u beogradskoj dvorani Aleksandar Nikolić svladali Cedevitu sa 84-73 (29-18, 28-16, 15-16, 12-23).

Za razliku od prvog dvoboja odigranog na istom mjestu 24 sata prije, hrvatski prvak ni prvu četvrtinu nije odigrao na visokoj razini, a rezultatska ravnoteža trajala je svega šest minuta, kad je Ryan Boatright pogodio tricu za dva poena minusa (7-9). Domaća momčad je tricom Gudurića završila prvu dionicu sa 11 koševa viška (29-18).

Cedevita se na sredini druge četvrtine još uvijek nalazila na zaostatku od 10 koševa (29-39), a onda je Crvena zvezda u dvije minute napravila 12-2 te prvi put došla do +20 (51-31). Na isteku prvog poluvremena, ...

24. travanj 2024 07:10