Košarkazadržali prvo mjesto

Raspucani Rančić donio pobjedu žutima u Rijeci

25. ožujka 2017. - 23:41
split_sibenik4-030217

Pobjedom u Rijeci, petom ligaškom zaredom, "žuti" su ponovno preuzeli vodeću poziciju na tablici, ali su fenjeraša Kvarner svladali mnogo teže od očekivanog.

Nakon četiri postignute trice u prvoj četvrtini (10 koševa Filipovića u toj dionici) sastav trenera Ivice Skelina je činilo se čvrsto držao kontrolu nad utakmicom.

Tricom Kalajžića dvije minute prije odmora Split je imao velikih plus 16, vodstvo 41:25. Međutim, tada su gosti stali, a Riječani su predvođeni Veljačićem i iskusnim Štimcem krenuli po preokret. Već u 28. minuti Split je nakon trice Veljačića imao samo minimalnu prednost 53:52. No, kada je zagustilo iskusni dvojac Rančić i Kedžo preuzeo je odgovornost i kombinirano do kraja susreta ubacio čak 29 koševa od Splitovih 35 (Rančić 19, Kedžo 10).