Cibona propustila napad za polufinale

21. ožujka 2017. - 23:11
jolly_cibona13-15032017

Košarkaši Cibone poraženi su na gostovanju kod francuskog Elan Chalona sa 78-83 (16-21, 23-15, 21-23, 18-24) i u četvrtfinalu se oprostili od nastupa FIBA Europa kupa, jer u dramatičnoj završnici nisu uspjeli obraniti dva koša prednosti iz zagrebačkog dvoboja.

Drugoplasirana momčad francuskog prvenstva bolje je započela utakmicu i nakon prve četvrtine imala pet koševa prednosti (21-16) čime je Chalon nadoknadio dva poena zaostatka iz prve utakmice u kojoj je Cibona slavila sa 87-85. No, momčad hrvatskog doprvaka u drugoj je četvrtini čvrstom obranom te odličnim napadačkim dionicama Luke Žorića i Scotta Reynoldsa preokrenula rezultat i na poluvrijeme otišla s vodstvom 39-36.

Mulaomerovićevi izabranici su dobru igru iz druge četvrtine prenijeli i u prvih osam minuta tre...

16. travanj 2024 21:38