Sport Košarka

PRVENSTVO ZA KADETE

'Žuti' bolji od Dubrave, Adtiatic poražen od Cibone

 PRVENSTVO ZA KADETE

Drugog dana poluzavršnog turnira prvenstva Hrvatske za kadete koji se igra na splitskim Gripama

košarkaši Splita su u grupi 3 svladali Dubravu 87:75, dok su u grupi 4 igrači splitskog Adriatica poraženi od Cibone 72:135. Splitu je ovo druga pobjeda u dva kola, dok je Adriatic upisao dva poraza. U preostalim susretima odigranim u petak u grupi 3 Zagreb je svladao Pulu 1981 rezultatom 102:72 dok je u grupi 4 Slavonski Brod 1946 bio bolji od Ghia Staffa iz Pazina 69:56.

U subotnjem trećem kolu Split igra protiv Zagreba (11.30 sati), a Adriatic sa Ghia Staffom (13.30). Po dvije najbolje momčadi iz svake od skupina u nedjelju će u međusobnim ogledima (najbolja momčad grupe 3 s drugoplasiranim iz grupe 4, te drugoplasirani grupe 3 s najboljim iz grupe 4) dati dva sudionika završnog turnira prvenstva Hrvatske za kadete.

Igrano u petak

SPLIT – DUBRAVA 87:65 (22-24, 21-17, 19-13, 25-11)

SPLIT: Fulgosi (8), Maršić, Perasović (12), Jukić, Barac (2), Andrijašević, Omrčen (4), Putnik (13), Smajo, Perkušić, Biljak (18), Šarić (30).

DUBRAVA: Dadić, Đurinec, Pralija (16), Miličević, Kos V. (16), Herjavić, Vlahovec (5), Grabovac (14), Žulić, Cvitanović (2), Kos F., Prelec (11), Grbeša (1).

CIBONA – ADRIATIC 135:72 (34-20, 28-21, 36-15, 37-16)

CIBONA: Paponja (5), Maloča (15), Rudan (21), Jurički, Prkačin (26), Menalo (4), Škarica (6), Majcunić (21), Buljević (16), Gnjidić (4), Majić (15), Ljubas (2).

ADRIATIC: Šerić, Bulić, Ćubelić (3), Lisica (19), Rogošić (6), Draganja (2), Vrlić (10), Bojčić, Ćevid, Topić (27), Popović (5), Stojanac.

Poredak po skupinama

Grupa 3

KK SPLIT (2-0), KK DUBRAVA (1-1), KK ZAGREB (1-1), KK PULA 1981 (0-2)

Grupa 4

KK CIBONA (2-0), KK SLAVONSKI BROD 1946 (1-1), KK ADRIATIC (0-2), KK GHIA STAFF (0-2)

Raspored za vikend

GRUPA 3

Dubrava – Pula 1981 (9.30 sati), Zagreb – Split (11.30 sati)

GRUPA 4

Adriatic – Ghia Staff (13.30 sati), Sl.Brod 1946 – Cibona (15.30 sati)

Nedjelja

Prvoplasirani GRUPA 3 – Drugoplasirani GRUPA 4 (11 sati)

Drugoplasirani GRUPA 3 – Prvoplasirani GRUPA 4 (13 sati)

Naslovnica Košarka