Zadarski košarkaši deklasirali Split CO na Gripama

16. travnja 2008. - 21:41
Vladimir Dugandžić / CROPIX

Zadar je deklasirao Split CO na Gripama i tako ostao jedina neporažena momčad Lige za prvaka. Ni odlična atmosfera nije pomogla domaćim košarkašima koji su konfuznim startom i mnoštvom promašenih zicera utakmicu ponudili iznimno raspoloženim gostima.

Zadrani su čvrstom obranom potpuno zatvorili vanjski šut Splita (šut za tricu 2:14), prije svega Marlona Garnetta. Pri tom je domaćin Zadru ostavio previše otvorenih šuteva, a momčad Aleksandra Petrovića je to znala iskoristiti. Na poluvrijeme su gosti otišli s još za domaćina 'dobrih’ s devet koševa prednosti, ali prava lekcija je tek uslijedila u nastavku.

Predvođenim maestrom Coryem Brewerom i vrijednim realizatorom Andrejem Štimcem serijom 12:0 gosti su pomeli 'žute’ i otišli na 38:58. Splićani su u tim trenucima ...

20. travanj 2024 04:57