Sport Domaći nogomet

katastrofa

Debakl Jarnijevih momaka: Hrvatska U-19 na domaćem terenu ispala iz kvalifikacija za EURO!

katastrofa

Hrvatska U-19 nogometna reprezentacija ostala je bez mogućnosti plasmana na Europsko prvenstvo koje će se dogodine održati u Finskoj.

Izabranici Roberta Jarnija zapeli su već u prvom krugu kvalifikacija koji se igrao u Rovinju. Nakon startne pobjede nad San Marinom od 3:0 i remija bez golova protiv Latvije u drugom kolu, naši su reprezentativci trebali remi protiv Danske za plasman u drugi krug kvalifikacija.

Ipak, Danska je u današnjem susretu slavila 5:2, a istovremeno je Latvija svladala vršnjake iz San Marina rezultatom 4:0 i time izbacila Hrvatsku iz daljnjeg natjecanja.

Danci su pogotkom Poulsena u 10. minuti stigli do vodstva, a tim s rezultatom otišlo i na odmor. Isti je igrač u 47. minuti povisio na 2:0, a novi težak udarac za Hrvatsku stiže u 51. minuti kada Kulenović dobiva crveni karton. Nadu vraćaju Javorčić i Špikić pogocima u 61. i 63. minuti, ali naši igrači ipak ne uspijevaju izdržati s igračem manje pa Wind u 73. iz kaznenog udarca i 90. te Roerslev u 79. postižu pogotke za konačnih 5:2 i ispadanje Hrvatske.

Od Hajdukovih igrača nastupili su Palaversa, Nejašmić, Teklić i Šego.