Domaći nogometdruga pobjeda u par dana

Istra velikim preokretom u Vinkovcima prošla u četvrtfinale kupa

7. studenog 2017. - 17:26

Nakon Dinama, Hajduka, Osijeka, Intera, Lokomotive i Rudeša plasman u četvrtfinale hrvatskog Kupa izborila je i Istra 1961.
U susretu osmine finala Istra 1961 je u Vinkovcima pobijedila Cibaliju 3-2 nakon što je gubila 0-1 i 1-2.

Bila je to odlična utakmica prepuna obrata, golova i prilika na obje strane. Cibalija je bila bolja veći dio utakmice, vodila je 1-0 i 2-1, ali su gosti ipak slavili. Cibalia i Istra 1961 su u Vinkovcima snage odmjerili i u ligaškom dvoboju u subotu. I tada su uspješniji bili Puljani rezultatom 4-1.

Domaćin je poveo u 40. minuti golom Marka Pervana iz kaznenog udarca. Jedanaesterac je skrivio Nikola Prelčec igravši rukom u kaznenom prostoru, a Pervan je bio siguran. Međutim, samo tri minute kasnije gosti su izjednačili lijepim golom Dine Halilovića s ru...

20. travanj 2024 06:15