Domaći nogometdobra forma

Osijek svladao Lokomotivu i zauzeo drugo mjesto na ljestvici

28. listopada 2017. - 23:05

U derbiju 14. kola Prve HNL Dinamo je u Maksimiru svladao Rijeku sa 3-1 (1-1), dok je Osijek u Gradskom vru bio bolji od Lokomotive sa 3-0 (0-0).

Aktualni prvak poveo je u 9. minuti nakon što Dinamova obrana nije dobro očistila prizemno ubacivanje Acostyja, pa se lopta odbila točno u noge Nigerijcu koji je pogodio praznu mrežu. Dinamo je do poluvremena uspio izjednačiti preko More koji je odlično reagirao na jednu odbijenu loptu i sa 15-ak metara pogodio pod gredu.

U nastavku je Dinamu pobjedu s dva gola osigurao Soudani. Alžirac se u 49. minuti odlično snašao u gužvi u kaznenom prostoru gostiju i "šakricama" zabio za 2-1, da bi ga u 79. minuti sjajnom okomitom loptom u čistu priliku izbacio Olmo, a strijelac Soudanijeva kalibra rutinski je pogodio za potvrdu pobjede.