Sport Domaći nogomet

1:1

Dinamo u 95. minuti izbjegao poraz, Svetina tvrdi: Opet smo teško oštećeni!

1:1

U susretu 8. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama i Osijeka odigrali 1-1 (0-1), a Zagrepčani su izbjegli prvi poraz sezone pogotkom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Čileanac Angelo Henriquez doslovce je u posljednjim sekundama dvoboja uspio prihvatiti i pogoditi mrežu gostiju, koji su bili nadomak velikog iznenađenja.

Osječani su u 17. minuti šokirali zagrebačku momčad lijepom akcijom koju je okončao Eros Grezda neobranjivim šutom u suprotni kut. U 55. minuti dosuđen je kazneni udarac nakon što je Mudražija srušio Antolića. Soudanijev udarac s "bijele točke" vratar Malenica je uspio obraniti, a u nastavku Hodžić promašuje prazna vrata.

Utakmica će se pamiti i po tome što se nakon više od dvije godine suspenzije na teren vratio veznjak Dinama i makedonske reprezentacije Arijan Ademi, koji je ušao u igru u 58. minuti.

Dinamo je povećao svoju prednost i sada vodi s 30 bodova, pet više od Rijeke, dok je sada treći s 21 bodom.
Pred 2000 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Zebec iz Cestice.

Oko penala za Dinamo opet će biti kontroverzi; Pogledajte Soudanijev udarac i Hodžićev promašaj godine

Nakon utakmice kroz novinarski prostor prošetao se direktor Dinama Tomislav Svetina koji je bio veoma ogorčen suđenjem:

- - Pa ovo je strašno. Drugi put protiv Osječana smo oštećeni. Zašto je sudac poništio gol Ademija, kad je lopta do njega došla od igrača Osijeka? Nevjerojatno da smo tako oštećeni, opet... - kazao je Svetina.