Domaći nogometPogledajte video

Lovre, Tudor i Čop odveli vatrene do senzacije u Los Angelesu

28. svibnja 2017. - 06:12

U prvom nastupu na tlu Sjeverne Amerike hrvatska nogometna reprezentacija je u kombiniranom sastavu u Los Angelesu pred 60,000 gledatelja pobijedila Meksiko 2-1.

Strahovali smo od katastrofe, a dečekali smo senzaciju. Momčad koja nikada nije igrala zajedno, sastavljena većinom od debitanata, odigrala je sjajnu utakmicu, posebice prvih 45 minuta tijekom kojih je s dva gola šokirala Meksikance.

Golove su zabili Duje Čop (36) i Fran Tudor (37). U nastavku susreta Meksiko je uspio smanjiti golom Javiera Hernandeza u 86. minuti. Hrvatska je obranila vodstvo premda je od 76. minute igrala bez isključenog Borne Barišića.

Kako se radi o terminu izvan službenog kalendara Fife, izbornik Ante Čačić nije mogao računati na većinu prvotimac. Na Čačićevom popisu našla su se tek šestorica igrača ...

18. travanj 2024 12:48