Sport Domaći nogomet

prva hnl

Vodeće momčadi slavile, Rijeka na korak od povijesnog naslova prvaka!

prva hnl

U pretposljednjem susretu 34. kola Dinamo je svladao Istru 1961 rezultatom 2:1. Golove za Zagrepčane zabili su Antolić i Hodžić, a za Puljane je zabio Prelčec. Posljednji na rasporedu bio je duel Slaven Belupa i Rijeke. Gosti su došli još korak bliže naslovu pobjedom 2:0. Oba pogotka pala su u prvom dijelu, a strijelci su bili Andrijašević i Gorgon.

Slaven Belupo - Rijeka 0:2 (0:2)

Strijelci: Andrijašević 14`, Gavranović 42`

SLAVEN BELUPO: Marković - Purić, Musa, Jovičić, Melnjak - Christensen, Burić, Katić, Bouadla - Ivanovski, Heber

RIJEKA: Prskalo - Ristovski, Župarić, Elez, Zuta - Bradarić, Mišić - Vešović, Andrijašević, Bezjak - Gavranović

TIJEK SUSRETA

90+2` Kraj susreta.

90` Igrat će se dvije minute sudačke nadokande.

87` Još jedan pokušaj Hebera s ruba kaznenog prostora i još jednom daleko od gola.

82` Igra se uglavnom na sredini terena. Samo osam minuta dijeli Rijeku od možda i ključne pobjede.

76` Posljednja promjena i kod Riječana. Izlazi Vešović, u igri je Čanađija.

75` Posljednja izmjena za Slaven Belupo. Izašao je Christensen, u igri je Bogojević.

70` Druga izmjena kod domaćina, izašao je Jovičić, ušao Aliti.

69` Mogao je Bezjak staviti točku na i, ali je loše zahvatio loptu.

66` Žuti karton za Vešovića.

64` Ušao je Barić, izašao Melnjak.

62` Pokušao je Heber s dvadesetak metara, ali visoko preko gola.

58` Izlazi Gavranović, u igri je Maleš.

54` Odlučniji je Slaven Belupo u drugom dijelu, ali Riječani bez većih problema odbijaju njihove napade.

46` Počelo je drugo poluvrijeme posljednjeg susreta 34. kola.

45` Kraj prvog poluvremena. Rijeka je sve bliže prvoj tituli prvaka Hrvatske!

42` GOL! 2:0 vodi Rijeka, Gavranović je zabio za veliko vodstvo gostiju koji ovu utakmicu rješavaju lakše od očekivanog.

32` Polušali su domaćini iz slobodnog udarca s desne strane ugroziti Rijeku, ali Prskalo je na visini zadatka.

23` Pao je sada tempo nakon vodećeg pogotka, gosti kontroliraju igru.

18` Sjajno je pucao Heber, ali još bolja obrana Prskala.

14` GOL! Dominacija Rijeke došla je na naplatu. Zuta je ubacio u sredinu kaznenog prostora, Vešović prsima spustio za Andrijaševića koji zabija svoj 15. pogodak u sezoni za vodstvo Rijeke 1:0.

8` Zagospodarila je Rijeka terenom, ali dobro se brane domaćini.

3` Rijeka je krenula žustro, Kek želi što ranije zabiti gol.

1` Počela je utakmica u Koprivnici.

RANIJE

Dinamo - Istra 1961   2:1 (2:0)

Strijelci: Antolić 14`, Hodžić 27` / Prelčec 84`

DINAMO: Livaković - Matel, Sigali, Lešković, Pivarić - Moro, Antolić - Soudani, Gojak, Olmo - Hodžić

ISTRA: Ivušić - Žižić, Gojković, Mitrevski - Miloš, Puclin, Paracki, Pavić - Gržan, Roce, Solomon

TIJEK UTAKMICE

90+2` Kraj utakmice, Dinamo je uspio svladati Istru rezultatom 2:1.

90` Igrat će se najmanje dvije minute nadokande.

88` Kakva prigoda za Istru! Mogli su sada gosti riješiti prvenstvo, ali lopta ipak završava u korneru.

84` GOL! Odmah nakon akcije Dinama Istra je krenula u protunapad i Perlčec smanjuje na 2:1!

83` Soudani je pucao, ali još jednom Ivušić brani.

80` Prelčec ulazi umjesto Solomona.

78` Posljednja promjena kod Dinama. Izlai strijelac i asistent Antolić, a na teren će Pavičić.

70` Prva izmjena kod Istre. Igru napušta Gržan, u igri je Burić.

68` Sada je jasnije zašto Petev drži Sammira na kupi. Bio je potpuno sam ispred Ivušića, ali njegov udarac odlazi pored gola.

64` Izašao je Hodžić, a u igri je Henriquez.

64` Kombinirali su igrači Istre nakon kornera u Dinamovom kaznenom prostoru, ali udara Žižića ide pored vrata.

61` Dinamo je propustio zabiti treći gol, Ivušić je zaustavio pokušaj Hodžića.

55` U igri je Sammir umjesto Gojaka.

49` Istra se grčevito brani, Dinamo ne može slomiti goste do kraja.

46` Počelo je drugo poluvrijeme.

45` Kraj prvog dijela. Dinamo je lakoćom došao do velikog vodstva koje čuva bez ikakvih problema.

37` Zaustavio je Ivušić pokušaj Olma.

30` Pucao je Gržan s ruba kaznenog prostora, ali Livaković uz manje poteškoće zaustavlja njegov udarac.

27` GOL! Hodžić je zabio svoj petnaesti prvenstveni gol i time preuzeo vodstvo na ljestvici strijelaca. Modri su brzo riješili pitanje pobjednika jer nakon manje od pola sata igre vode 2:0!

24` Pivarić je dobio žuti karton.

18` Pavić se sjajno ubacio iza leđa Matelu, ali njegov udarac završava pored gola Dinama.

14` GOL! Antolić je doveo Dinamo u vodstvo, ovo je njegov četvrti pogodak ove sezone.

10` Dinamo je bolji, ali za sada nisu konkretizirali dominaciju.

2` Soudani je zatresao vratnicu, ali ostaje 0:0.

1` Počela je utakmica na Maksimiru, a igrači Istre 1961 okrenuli su leđa svom treneru Mariju Totu zbog neslaganja s njegovim odlukama.