Sport Dalmacija u balunu

BOD (PRE)MALO

Krištić sve prestravio, dalmatinski derbi ostao u sjeni teškog prijeloma noge obrambenog igrača Imoćana

U 80. minuti dogodila se nesreća gdje je igrač domaćih Miran Krištić u jednom duelu ostao nepomično ležeći na travi.Odmah je prebačen kolima hitne pomoći u KBC Split.Prema posljednjim informacijama došlo je loma noge,pa je pri tome pao u nesvijest.Upravo to je i po mnogima uslijedilo tijek utakmice ,ali je ipak rezultat realan.

Gosti su došli u vodstvo već u 6. minuti kada ja Maleš lijepo ušao u kazneni prostor domaćina te odličnim ubačajem pronalazi Slavicu ,koji rutinski glavom postiže zgoditak.

Šibenik nakon zgoditka ima laganu terensku inicijativu do 19. minute ,kada Bošnjak pronalazi Kristijana Puljića kojeg u skoku obara obrambeni igrač Šibenika i sudac opravdano dosuđuje kazneni udarac s 11 metara.Ante Serdarušić sigurno realizira i izjednačuje na 1:1.Do kraja poluvremena Imotski je imao par izglednih prilika, ali danas najbolji igrač utakmice golman gostiju Hrvoje Slavica bio je na visini zadatka.

Drugi dio također ne baš kvalitetna utakmica sa laganom premoći domaćina ,no i jedan i drugi vratar bili su danas raspoloženi.

Onda dolazi u tijeku nadmoći domaćina do povrede Krištića i domaći ostaju s igračem manje.Imoćani su iz prekida imali nekoliko poluprilika,ali su gosti u zadnjoj minuti mogli odnijeti sva tri boda,ali je vratar Imotskog Mario Gudelj izvanredno reagirao i spasio svoj gol.

- Šteta što nakon današnje dobre igre moje momčadi nismo,baš kao i protiv Solina uknjižili sva tri boda.Nemam nikada namjeru komentirati suđenje, no mislim da smo zakinuti nekoliko puta.Povreda Mirana Krištića po meni je usmjerila tok zadnjih petnaestak minuta utakmice, jer sam siguran da bi s njim mnogo toga napravili u finišu utakmice.Nadam se da će Krištić brzo prebroditi ovu nezgodu i vratiti se još jači u redove svoga kluba - kazao je trener Simunić.

Svima mrvice

IMOTSKI - ŠIBENIK 1: 1 ( 1:1)

Imotski  - Stadion Gospin Dolac.Gledatelja oko 300. Sudac Tomislav Bijonda (Zaprešić) - 7

Strijelci: 0:1 Miro Slavica (56.), 1:1 Ante Serdarušić (19. - 11m)

Igrač utakmice: Hrvoje Slavica (Šibenik)

Imotski: Gudelj (7), Grubić (6,5), Strika (6)(od 45. Krištić 6,5), Landeka (6,5),Mandarić (6), K.Puljić (6,5)(od 73. Begić -), Bošnjak (6,5), T.Puljić (6,5), Serdarušić (6,5), Markotić (6)(od 45.Kuvačić 6),Varea (6,5).

Šibenik: H. Slavica (7), Diyoke (7)(od 61. Živković 6,5),Collins (6,5), M.Slavica (7)(od 82. Maretić -) Musa (7), Rodin (6,5), Maleš (7)(od 88. Pecolaj -), Vukorepa (6,5), Živković (6,5), Bartulović (6,5), Roca (6,5).