Sport Dalmacija u balunu

Nakon pobjede u Vinkovcima "narančasti" srušili i Dinamo II

Poslije dva kola Šibenik ima stopostotan učinak. Nakon pobjede u Vinkovcima- "narančasti" su srušili i Dinamo na Šubićevcu. Šibenčani su feštali i na kraju i na početku.

Naime, dopredsjednik HNS-a Ante Kulušić i povjerenik 3.HNL-jug Ante Plazibat uručili su "narančastima" pehar koji su zaslužili još prošle sezone osvajanjem titule prvaka Treće lige. Zaželjela se šibenska publika kvalitetnog nogometa, pa je lijepo ispunila tribine Šubićevca na domaćoj drugoligaškoj premijeri. Zasigurno su htjeli pogledati "novi" Šibenik,ali i mlade Dinamove zvijezde Olma, Cekicija, Gojaka,...koji potencijalno vrijede milijune.

Međutim, u potonje su se brzo razočarali, pa se već nakon 20-ak minuta s tribina se čulo "Ajme Dinamu ako ovi kucaju na vrata prve momčadi". Od početka se Šibenik nametnuo na terenu. Prvu prigodu imali su domaći već u 6. minuti. Neodlučnost obrane gostiju iskoristio je Nigerijac Solomon, ali je s gol linije spasio Morris.

Domaći su do vodstva stigli točno nakon pola sata igre. Korner je izveo Španja, a poslije karambola odlično se snašao pouzdani veznjak Marina i spretno prebacio istrčalog Mikulića. Do tada je Dinamo bio potpuno bezopasan. No, u 35. minuti zicer s nekoliko metara Morris je poslao visoko preko gola.

Mogao je Šibenik povećati vodstvo u 40. minuti kada je proradila nigerijska veza. Okechukwu je gurnuo Solomona u matnu situaciju, ali napadača Šibenčana nadmudrio je vratar Mikulić. Međutim, ono što nije uspjelo Nigerijcima, pošlo je za rukom vodičko- kninskoj vezi. Kao i kod prvog gola korner je izveo Španja, a Marina glavom pogodio mrežu. Tako je vrijedni šibenski veznjak koji rijetko postiže golove izrastao u junaka Šibenika.

Neki u publici su se sjetili Thurama i polufinala Francuska- Hrvatska na SP-u '98...

Sve nade "purgera" mogao je torpedirati Maleš u 56. minuti, ali obranom se istaknuo Mikulić. Još jednu dobru prigodu promašio je i Solomon. Sreća je za Šibenčane što im se promašaji nisu obili o glavu. Srećom, imali su i Slavicu na golu koji je zaustavio opasne udarce Olma i Diopa.

- Prije svega moram čestitati cijeloj momčadi na odličnoj igri. Zasluženo smo pobijedili. Dobro smo krenuli od početka. Otvorilo nam se mojim golovima, a na kraju smo mogli i uvjerljivije slaviti. Ovo su moji treći i četvrti golovi za Šibenik u karijeri i samo se mogu nadati da će se tako i nastaviti- izjavio je Mario Marina, čovjek koji je Dinamo bacio na koljena.

Krešimir Gulin
Šibenik- Dinamo II 2:0 (1:0)

ŠIBENIK- Stadion na Šubićevcu. Gledatelja 2000. Sudac: Dario Bel (Osijek)- 6,5.

Strijelac: 1:0 Marina (30), 2:0 Marina (48). Najbolji igrač: Mario Marina (Šibenik).

Šibenik: Slavica (7,5), Pecolaj (7) (od 75. Fuštin), Vukorepa (7,5), Barać (6,5), Šare (7), Marina (8,5), Španja (7,5), Maleš (6,5), Rendić (6,5) (od 62. G. Živković 7), Okechukwu (6,5), Solomon (7) (od 69. A. Živković -).

Dinamo II: Mikulić (5,5), Iharoš (5), Morris (5,5), Soldo (5), Mamić (5), Muhar (5), Knežević (5) (od 74. Lovren -), Olmo (5,5), Gojak (5) (od 52. Brekalo 5,5), Cekici (5), Badji (5) (od 52. Diop 5,5)