OstaloSP atletika

Boltova karijera završila tragično

13. kolovoza 2017. - 01:24
BOOOL

Najveći sprinter svih vremena, Jamajčanin Usain Bolt (30) nije uspio završiti svoju posljednju utrku u karijeri, u finalu štafete 4x100 metara na Svjetskom atletskom prvenstvu u Londonu morao je odustati zbog ozljede nakon samo 20-ak metara.

Boltova velika karijera tako je završila na najgori način. Jamajčanski sprinter je tijekom karijere osvojio 22 velike medalje, 14 na svjetskim prvenstvima (11 zlata, dva srebra, jednu broncu) i osam olimpijskih (sva zlata). U subotu je ujutro nastupio čak i u kvalifikacijama štafetne utrke kako bi si dao priliku za 15. medalju sa svjetskih prvenstava, ali njegovo tijelo nije izdržalo. Nakon samo 20-ak metara Bolt je zastao, a najvjerojatnije je razlog ozljeda zadnje lože.

Bolt je tako na svom posljednjem natjecanju osvojio samo broncu na 10...

16. travanj 2024 22:17