OstaloSp atletika

Sjajna Ayana deklasirala konkurenciju na 10,000 metara

6. kolovoza 2017. - 01:31
2017-08-05T194533Z_1426433669_UP1ED851IVWRP_RTRMADP_3_ATHLETICS-WORLD-W10000.JPG

Etiopljanka Almaz Ayana (25) osvojila je naslov svjetske prvakinje na 10,000 metara na atletskom SP u Londonu, čime je naslovu olimpijske pobjednice i svjetske rekorderke iz Rio de Janeira prošle godine pridodala i svjetsku titulu.

Ayana je do novog zlata stigla u svom prvom nastupu u 2017. deklasiravši konkurenciju, svoju slavnu sunarodnjakinju, trostruku olimpijsku pobjednicu i peterostruku svjetsku prvakinju Tirunesh Dibabu (32), koja je osvojila srebro, ostavila je više od 46 sekundi. Brončano odličje osvojila je Kenijka Agnes Jebet Tirop.

Finalna utrka na 10,000 bila je vrlo čudna, prva četiri kilometra protekla su u vrlo laganom tempu, a onda je Ayana odlučila ubrzati i taj tempo nitko nije mogao pratiti. Nestvarno zvuči podatak kako je Etiopljanka drugih pet kilometara pretrč...

19. travanj 2024 05:19