TenisDUBROVKINJA U DEŽELI

Nakon 305 dana! Amerikanka Rogers je imala meč loptu, a onda je krenula Ana Konjuh!

27. ožujka 2024. - 18:01

Prva pobjeda Ane Konjuh nakon povratka na terene, koji se dogodio nedavno u Trnavi. Međutim, tad, u tom prvom i do jučer jedinom meču u 2024., koji je igrala nakon više od osam mjeseci bez nastupa na turnirima (nakon tko zna koje operacije, i tko zna kojeg puta kad je morala krenuti od nule, ispočetka) nije išlo, ali sad jest, u Murskoj Soboti, u Sloveniji, i to nakon što je suparnica, Amarikanka Anna Rogers u tie breaku drugog seta imala meč loptu.

Spasila se tad Ana, potom je sve okrenula na svoju stranu. Dobila dodatak drugog seta, potom i treći odlučujući set, i tako izborila prolaz u 2. kolo ITF-ove 50-ice, koja se igra na tvrdoj podlozi, u dvorani.

Ana je servirala u prvom setu za 3:3, ali je napravila dvije dvostruke servis pogreške, te izgubila gem bez osvojenog poena. U idućem gemu, na servis Amerikanke, imala je 15:0, 30:30 i 40:40, ali nije uspjela vratiti izgubljeno. Kako je osmi gem uzela bez izgubljenog poena, imala je još jednu priliku izvući se, međutim, Rogers nije dozvolila preokret – 3:6 poslije 27 minuta igre.

U šestom i osmom gemu drugog seta Ana je imala 0:40 na servis suparnice, imala je u šestom gemu još dvije break lopte, a kad nije uspjela u osmom gemu oduzeti servis, u devetom gemu je izgubila svoj iako je imala 30:0. Rogers je servirala za meč, Ana je iskoristila drugu break loptu za 5:5. Potom je u jedanaestom gemu imala 30:0, ali je bilo i 30:40, ipak je uspjela povesti sa 6:5. Nakon što je Rogers izjednačila na 6:6, tie break u kojem je Amerikanka imala meč loptu. Konjuh je dobila iduća tri poena te izjednačila na 1:1 u setovima – 7:6 (6).

Treći set. Ana je napravila break u petom gemu, ali odmah u idućem izgubila prednost, ali nakon što je u devetom gemu još jednom napravila break, u desetom gemu je servirala za meč i uspjela. Nakon dva sata i 11 minuta igre – 3:6, 7:6 (6) i 6:4 za Konjuh, pobjeda nakon 305 dana, toliko je prošlo od zadnje, koju je ostvarila u kvailifikacijama Wimbledona, 27. lipnja 2023. godine.

Sad je čeka meč protiv Barbore Palicova,Čehinje, koja je s 4:6, 6:3 i 6:4 dobila četvrtu nositeljicu, Antoniu Ružić iz Međimurja.

24. travanj 2024 19:58