OstaloSvjetsko juniorsko prvenstvo

Hrvanje: Dominacija Azerbejdžanaca u Zagrebu

7. kolovoza 2014. - 10:27
Drugi dan Svjetskog juniorskog prvenstva u hrvanju u zagrebačkom Domu sportova donio je novi niz sjajnih borbi, nastup posljednja tri domaća hrvača u grčko-rimskom stilu, te, prije svega, još jednu potvrdu velike dominacije Azerbajdžana.

Naime, njihovi su reprezentativci na tri osvojene zlatne medalje prvoga dana, u preostale četiri kategorije (55, 66, 84 i 120 kg) nadodali još dva zlata te jedno srebro. Ukupno su tako osvojili 59 bodova osvojivši uvjerljivo naslov najbolje momčadi turnira, ispred drugoplasiranih Gruzijaca te Rusije na trećem mjestu.

U kategoriji do 55 kilograma slavio je Azer Murad Mammadov, kadetski svjetski prvak iz 2012., svladavši bez većih problema Kirgistanca Rustama Tejišova. Treća mjesta u toj su kategoriji pripala Gizu Meladzeu (Gruzija) i Aslanu Visa...
23. travanj 2024 16:46