Rukometbitka za 5. mjesto

Hrvatska izgubila od Danske i završila kao 6.: to nam je najlošiji rezultat od 2001.

31. siječnja 2015. - 19:45
Hrvatska muška rukometna reprezentacija na Svjetskom jeprvenstvu u Kataru zauzela šesto mjesto nakon što je u polsjednjemnastupu izgubila od Danske sa 24-28 (11-15).

Hrvatska je većsredinom prvog poluvremena imala prvu "crnu rupu" u svojoj igri, te jeDanska u 14. minuti stigla do prve ozbiljne prednosti od 8-4. I na odmorse otišlo s četiri gola razlike u korist Danske (15-11), a u prvih 20minuta nastavka rezultat se kretao između tri i pet golova razlike ukorist Danske. Prilika za preokret ukazala se nakon što je Štrlek izkontre u 52. minuti smanjio na 25-23, ali potom je danski vratar Landinobranio udarac Sliškovića koji je mogao smanjiti na 25-24. Potom jeLandin obranio još šest-sedam teških lopti i sačuvao pobjedu Danske.

Domagoj Duvnjak, Luka Stepančić i Ivan Sliško...

23. travanj 2024 23:12