Tenisjubilarni 50. osvojeni turnir

ATP Indian Wells: Đoković obranio naslov, u finalu bolji od Federera

23. ožujka 2015. - 10:00
Prvi tenisač svijeta, Srbin Novak Đoković pobjednik je velikog ATP turnira u Indian Wellsu, on je obranio prošlogodišnji naslov svladavši u finalu drugog igrača svijeta, Švicarca Rogera Federera sa 6-3, 6-7 (5), 6-2.

Đokoviću je ovo četvrti naslov pobjednika u Indian Wellsu čime se izjednačio s Federerom, a ukupno jubilarni 50. osvojeni ATP turnir.

Za osvajanje prvog seta Đokoviću je dovoljan bio jedan "break", a nakon što je oduzeo servis Federeru i u drugom setu činilo se kako će ostvariti sigurnu pobjedu. No, Federer je uspio vratiti "break" zaostatka i poravnati na 4-4, da bi u "tie-breaku" Đoković stigao na dva poena do pobjede.

Srpski je igrač imao prednost od 5-4 uz dva servisa, ali je u tom trenutku napravio dvije dvostruke servis pogreške kojima je ponudio set-...
16. travanj 2024 14:32