Predstavnicima sedme sile obratio se predsjednik te stranke i gradski vijećnik Slobodan Granić, koji ujedno obnaša dužnost koordinatora za sport i tajnika Zajednice športskih udruga.
Privatni biznis
- Nećemo dopustiti da se ugase svi klubovi zbog futsal kluba. Dok jedni žive u izobilju i dovode reprezentativce sa strane koje plaćaju po 7000-8000 kuna mjesečno iz gradskog proračuna, rukometaši i članovi kick-boxing kluba mole okolo koju kunu kako bih otišli na neko gostovanje i natjecanje. Kroz taj futsal klub je u proteklih pet - šest godina prošlo oko pet milijuna kuna. Zašto? Da bih pojedinci od tog kluba napravili privatni biznis, doveli bi sedam-osam reprezentativaca koji nemaju veze s Vrgorcem i masno ih plaćali, umjesto da su stvarali vlastite igrače i davali im priliku.
- Sad kad je nestalo novaca svi se razbježali, a kosturi počeli iskakati iz ormara, klub je ostao dužan Bogu i čovjeku. S druge strane, samo Vrgorac je mogao sigurno imati europskog prvaka u borilačkim sportovima da je uložio 150.000 kuna u Ivana Andačića, nekada člana Kick-boxing kluba „Sv. Jure“. Momak je imao ogroman potencijal i predispozicije da poluči sjajne rezultate, no zbog nedostatka novca prekinuo je karijeru i zaposlio se. U posljednji trenutak spasili smo muški i ženski rukometni klub od gašenja, no borba traje kako im omogućiti nešto novaca da mogu nastupati u ligama - kazao je Granić.
Vrgorac je vjerovatno jedini grad u Hrvatskoj koji nema nogometno igralište, njegova izgradnja je počela. Međutim, nedostaje oko 1,5 milijuna kuna za postavljanje travnate podloge i zaštitne ograde. Stoga je poslano nekoliko pisama prema HNS-u i Splitsko-dalmatinskoj županiji, kako bih se završila njegova izgradnja.
- Taj projekt otvoreno opstruira jedan čovjek iz futsala, u strahu da bih mu djeca prešla trenirati nogomet i tako ostao bez članarina. Koliko sam uspio saznati, on svako malo zove Alojzija Šuprahu, predsjednika ŽNS-a i ljude u HNS-u i uvjerava ih da Vrgorcu ne treba nogometno igralište.
- Da me ne bih krivo razumjeli, nemam ja ništa protiv futsala, ni futsal kluba, tu je većina jako dobrih momaka, no pojedinci u tom klubu prešli su sve granice svojim ponašanjem ruše ugled grada Vrgorca i kluba. Grad im daje novce, a oni su klub pretvorili u privatnu vlasništvo, koje nitko ne kontrolira. Očito su dosad imali pokrovitelje u tome, no to neće ići baš tako kako su oni zamislili u buduće - zaključio je Granić.
Zanimale su nas i reakcije predstavnika iz ostalih vrgoračkih klubova. Evo što smo doznali.
Grobari sporta
Joško Radonić, predsjednik Kick-boxing kluba „Sveti Jure“:”Mirko Vrcan iz MNK Vrgorac GTP je grobar vrgoračkog sporta, zabio je posljednji čavao u lijes vrgoračkom sportu”. Dr. Pavo Petrović, predsjednik ženskog i muškog RK „Vrgorac“:
“Mi smo taman prije mjesec dana krenuli, spasili smo oba kluba od gašenja, mora se priznati da nam je tu pomogao Grad Vrgorac i neki sponzori. Imamo dosta djece, ali i dva seniorska sastava, stoga očekujemo izdašniju potporu od grada i sponzora. Treba istaknuti da se sve ovo zasniva na amaterskoj bazi, ne želimo nikog profesionalno plaćati kao što to čine neki”.
Mate Jelavić, predsjednik MNK Vrgorac GTP:”Nećemo se sad o ničemu očitovati, kad to izađe u javnost, onda ćemo izaći s priopćenjem. Da je to istina onda bi bilo dobro, nažalost nema novaca za nikog, pa ni za mali nogomet”.
Zamjenik gradonačelnika Željko Pervan obećao je pomoć klubovima u skladu s mogućnostima: “Nećemo mi zbog malog nogometa zanemariti druge sportove, pomagat ćemo im u skladu s proračunskim mogućnostima jer ti klubovi okupljaju veliki broj djece. No, moram istaknuti da ni sponzori ne prate klubove kao dosadašnjih godina”.
Granićeva isprika igračima i sucimaGranić se ispričao u ime Zajednice športskih udruga Vrgorca, predstavnicima i igračima makarskog Novog vremena i sucima. |
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....