SP nogometašica: treća pobjeda aktualnih prvakinja

17. lipnja 2015. - 13:45
Aktualne svjetske prvakinje u nogometu, reprezentativke Japana, pobijedile su Ekvador 1-0 i s maksimalnih devet bodova osvojile prvo mjesto u skupini C SP-a nogometašica koje se održava u Kanadi.

Uz Japan, mjesto u osmini finala izborile su i nogometašice Kameruna koje su u borbi za 2. mjesto svladale Švicarsku s 2-1.

U skupini D dalje idu reprezentacije SAD-a i Australije, dok Šveđanke mogu dalje samo ako budu među četiri najbolje trećeplasirane ekipe. U posljednjem kolu Amerikanke su s 1-0 svladale Nigeriju, a Australija i Švedska su odigrale 1-1.

Utakmicama u skupinima E i F u srijedu, te u noći sa srijede na četvrtak bit će završen prvi krug Svjetskog prvenstva, nakon kojeg će se znati parovi osmine finala.