OstaloDominacija na Europskom prvenstvu

Nevjerojatan tjedan za hrvatski pikado

9. lipnja 2016. - 19:03
pik00

Hrvatski pikadisti nastavili su dominirati na Europskom prvenstvu koje se održava u Sportskoj dvorani Žatika u Poreču, u četvrtak su obje hrvatske reprezentacije osvojile naslove europskih prvaka postavši tek druga zemlja u povijesti kojoj je to pošlo za rukom.

Streloviti, kako je nadimak muške reprezentacije, su u konkurenciji 19 zemalja u finalu pobijedili Češku 9-6, dok su Strelovite u super napetom i uzbudljivom meču slavile 9-8 pobjedu protiv Slovakinja.

Tako se ukupni zbroj osvojenih medalja naših predstavnika popeo na osam, od čega čak šest zlatnih te po jedno srebro i bronca. Naši su osvojili sve najvažnije titule u muškoj konkurenciji - naslove europskih prvaka pojedinačno u disciplini Cricket (Boris Krčmar), u parovima (Krčmar i Alan Ljubić), dok je kao šlag na tortu s...

25. travanj 2024 02:10