Domaći nogometVeliki uspjeh

SP: Mali Vatreni pobijedili aktualne prvake Nigerijce i prošli u osminu finala

24. listopada 2015. - 05:06
Hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina izborila je plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva u Čileu osvojivši drugo mjesto u skupini A zahvaljujući 2-1 (0-1) pobjedi protiv Nigerije u posljednjem, 3. kolu u Coquimbu.

Nigeriju, koja je i uoči utakmica 3. kola sa šest bodova osigurala prvo mjesto u skupini, u vodstvo je u 20. minuti doveo Victor Osimhen, ali početkom nastavka Hrvatska je preokrenula rezultat golovima Josipa Brekala u 50. i Karla Majića u 54. minuti. Kod oba pogotka hrvatske reprezentacije asistent je bio kapetan Nikola Moro, koji se u 50. minuti sjajnim driblinogom u suparničkom kaznenom prostoru oslobodio svog čuvara i poslao upotrebljivu loptu koju je Brekalo iskoristio, da bi u 54. minuti oduzeo loptu nigerijskom braniču i proslijedio ju do Majića koji je ...
19. travanj 2024 17:53