Ostalobravo momci

Para-taekwondo: Mikulić i Baković u Antalyji postali prvaci Europe

1. prosinca 2014. - 11:54
Dvojica splitskih para-tekvondaša Ivan Mikulić (St Kwan) i Luka Baković (Galeb) osvojili su titule europskih prvaka na trećem Europskom prvenstvu održanom u turskoj Antalyji. Nakon izvrsnih nastupa u Moskvi prije četiri mjeseca, kada je Baković osvojio titulu svjetskog prvaka, a Mikulić viceprvaka, tandem splitskih paratekvondaša se još jednom potvrdio kao vrhunski u ovoj konkurenciji i jaki su aduti Hrvatske za Paraolimpijske igre.

Stariji 19-godišnji Ivan Mikulić do trona pobjednika stigao je u kategoriji K-44 (preko 75 kilograma) i to pobjedama nas Rusom Azamatom Makijevom nakon zlatnog boda (8:8 bilo je u regularnom dijelu), potom u polufinalu pobjedom nad Rusom Aleksandrom Lavrovom 12:8, dok je u finalu svladao svog starog poznanika Rusa Magomeda Magomedova rezultatom 13:1...
18. travanj 2024 20:55