Cedevita smanjila na 1:2 protiv Cibone

3. lipnja 2012. - 00:57
Košarkaši Cedevite u trećoj su utakmici finala prvenstvaHrvatske kao gosti u KC "Dražen Petrović" svladali Cibonu sa 78-70(14-22, 22-14, 17-10, 13-20; 12-4) nakon produžetka i tako smanjilizaostatak u pobjedama na 1-2 u seriji koja se igra na tri pobjede.

Cedevitusu predvodili Marino Baždarić sa 18 i Miro Bilan sa 13 koševa, dok suDamjan Rudež sa 15 i Andrija Žižić sa 14 ubačaja bili najefikasniji kodCibone.

Cibona je utakmicu otvorila vodstvom 14-2 i činilo se kako ćelagano doći do odlučujuće treće pobjede. Domaći je sastav kontroliraodvoboj sve do sredine druge četvrtine kada je imao vodstvo 29-19, a tadaje Cedevita promijenila obranu zaigravši zonu koja je potpuno zbunilaigrače Cibone, te je do poluvremena stigla do izjednačenja na 36-36.