TenisDUBROVKINJA U ŠPANJOLSKOJ

Lucija Ćirić Bagarić u glavnom turniru. Doznala suparnicu na startu WTA 125, a ona je ...

29. travnja 2024. - 21:01

Dobila je ove godine 24 od 27 mečeva, osvojila četiri ITF-ove 35-ice, napravila skok od 70 mjesta, danas je stanovnica TOP 200, i kad je to uspjela, očekivano, otvorila je vrata nastupa na većim, jačim turnirima. Lucija Ćirić Bagarić idući nastup ima ovog tjedna na WTA turniru iz serije 125 u španjolskoj Lleidi, nedaleko od Barcelone, na zemlji. I to je unutra, u glavnom turniru. Po ranking je među 24 najbolje gdje je prva nositeljica Emma Navarro iz SAD-a, 23. tenisačica svijeta.

Dubrovkinju u 1. kolu čeka sedam godina starija, 27-godišnja Oceane Dodin iz Lillea. Francuskinja je trenutno 74. tenisačica svijeta, a bila je u TOP 50. Osvojila je u karijeri jedan WTA turnir, a ove godine je igrala osminu finala Australian Opena, prvog Grand Slam turnira sezone.

Pobjeda u 1. kolu donosi 15 svjetskih bodova, te u osmini finala meč protiv igračice iz kvalifikacija, ili protiv sedme nositeljice turnira, 63. sa svjetske rang liste, 22-godišnje Kolumbijke Camile Osorio, koja je početkom ovog mjeseca osvojila WTA 250 turnir u Bogoti.

Ćirić Bagarić i Dodin igraju u utorak, 30. travnja, drugi meč na terenu broj 1. Prvi počinje u 10 sati.

02. lipanj 2024 06:45