NogometČETVRTI RANG

Tri dana poslije opet isti rezultat na Lapadu, koji je cilj ostvario. Metkovci u gostima prvi do dva vodeća sastava lige

11. svibnja 2024. - 19:30

Bez pobjednika na Lapadu, GOŠK Dubrovnik 1919. - Uskok 2:2. Dva puta je vodio gost. Nakon pogotka Tonija Vidovića u 17. minuti odgovorio je Filip Obradović u 33. minuti, a na pogodak Luke Kapitanovića u 39. minuti oglasio se Seth Amoateng u 51. minuti. Prije tri dana GOŠK Dubrovnik 1919. - Neretva u Županijskom kupu 2:2, 72 sata poslije opet 2:2.

U prvenstvu u zadnja tri kola dubrovački sastav je osvojio 7 bodova od 9 mogućih. U 26. kolu svladao je na Lapadu u derbiju začelja RNK Split s 1:0, prošlo kolo donio sva tri boda iz Vodica (3:1), a Neretvu je prošao u Županijskom kupu na penale, te se plasirao u polufinale.

GOŠK Dubrovnik 1919. ima dva kola prije kraja 7 bodova više od zadnjeg, HRNK Zmaj. Dakle, matematički je osigurao ostanak. Predzadnji RNK Split zaostaje 4 boda za Lapadom, dok Kamen na 13. mjestu u konkurenciji 16 klubova ima 2 boda više od Dalibora Kristića i ekipe.

Neretva je ostvarila šestu gostujuću pobjedu ove sezone, samo su u gostima više bodova od nje osvojili dva vodeća sastava lige, Zadar (32 boda) i Zagora (27 bodova). Metkovci 19, koliko i GOŠK iz Kaštel Gomilice. Junak je u TOP 5 najuspješnijih gostujućih sastava sa 17 bodova, a sastav iz Sinja je jedini klub koji nije ove sezone izgubio kod kuće (jedanaest pobjeda i četiri remija).

Metkovci su s 4:2 bili u 28. kolu uspješniji od Primorca iz Biograda na Moru, koji je u zadnjih pet utakmica kod kuće osvojio samo jedan bod, i to protiv lidera, Zadra. Šime Galov je bio dvostruki strijelac za metkovske ‘plavo bijele‘, Mirko Marić i Antonio Raguž su po jednom tresli mrežu domaćina.

Zadar je dobio kod kuće RNK Split 2:1, a Zagora je u Unešiću bila bolja od Omiša s 4:1, te je i dalje četiri boda prednosti za sastav iz Stanova, koja je do kraja gost Vodica, a u zadnjem kolu dočekuje Uskok. Zagora ide u goste Neretvancu, a zadnje kolo dočekuje RNK Split. Neretvanac će utakmicu 28. kola odigrati u nedjelju, 12. svibnja. Dočekuje GOŠK iz Kaštel Gomilice.

Još su ove subote igrali: HRNK Zmaj – Kamen 1:0, Junak – Sloga 1:0, te Hrvatski vitez - Vodice 3:1.

POREDAK

1. Zadar 67 bodova (75:25), 2. Zagora 63 boda (75:29), 3. Junak 51 bod (60:33), 4. GOŠK (KG) (utakmica manje) 46 bodova (45:31), 5. Hrvatski vitez 44 boda (45:36), 6. Uskok 41 bod (39:36), 7. Omiš 40 bodova (33:42), 8. Neretva 39 bodova  (56:51), 9. Primorac (BNM) 33 boda (33:34), 10. Vodice 33 boda (47:53), 11. Sloga 32 boda (38:47), 12. Neretvanac (utakmica manje) 32 boda (33:50), 13. Kamen 30 bodova (29:57), 14. GOŠK Dubrovnik 1919. 28 bodova (21:50), 15. RNK Split 24 boda (33:61), 16. HRNK Zmaj 21 bod (25:52).

PREDZADNJE, 29. KOLO

Subota, 18. svibnja, Kaštel Gomilica: GOŠK KG – Junak, Metković: Neretva – HRNK Zmaj, Ivanbegovina: Kamen – GOŠK Dubrovnik 1919., Klis: Uskok – Hrvatski vitez, Vodice: Vodice – Zadar, Split: RNK Split – Omiš, nedjelja, 19. svibnja, Opuzen: Neretvanac – Zagora, Mravince: Sloga – Primorac BNM

01. lipanj 2024 18:14