NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Opet promjena na vrhu. Lider pao u Smokvici, te se sad barjak vijori na Taranteli.

12. svibnja 2024. - 19:21

Opet promjena na vrhu. Sokol nije uspio uzeti bodove u Smokvici, domaći Jadran je bio bolji 3:1, a to su iskoristili Župa dubrovačka i Konavljanin, te su ga dva kola prije kraja sezone preskočili. Prošlo kolo Sokol dobije u Dubravci Konavljanina u sudačkoj nadoknadi, te se vrati na vrh koji je od njega kolo prije preuzeo sastav iz Čilipa.

Sokol je u 20. kolu poveo u Smokvici pogotkom Lea Pušića u 10. minuti. Mladen Salečić je izjednačio u 28. minuti, i tih 1:1 je bio rezultat do 78. minute kad je mrežu Sokola zatresao Ivan Pecotić. Zatim, u 83. minuti, oba sastava su ostala s desetoricom jer su drugi žuti dobili Ivan Laus (Jadran) i Nikša Milković (Sokol). U 89. minuti drugi žuti je kod domaćina dobio i Dean Borovčanin, ali je Jadran i takav, s devetoricom, stigao do novog pogotka i potvrde pobjede (Nedjeljko Kešina u drugoj minuti sudačke nadoknade).

Sad je prva Župa dubrovačke, koja je Sokola preskočila pobjedom kod Žrnova, a kojeg je svladala pogotkom Mateja Perića u 81. minuti. To je Perićev 13. pogodak ove sezone. Istim rezultatom Konavljanin je kod kuće bio bolji od BŠK Zmaj, a pogodak vrijedan tri boda postigao je Pero Opušić.

Župa dubrovačka ima bolju pogodak razliku od Konavljanina, a što je još važnije, dobila je obje utakmice ove sezone, i u Čilipima, te na svojoj Taranteli. Slaven je kod kuće odigrao 1:1 protiv Croatije, te sad aktualni prvak zaostaje četiri boda za Župom dubrovačkom i Konavljaninom. Isti učinak kao sastav s Gnjila ima dva kola prije kraja i ONK Metković, koji je na svom terenu s 2:0 svladao Orebić. U susjedskom ogledu Gusar je bio uspješniji kod Maestrala s 3:1. Domaćin je poveo pogotkom Abela Kalfića u 18. minuti. U nastavku tri pogotka gostiju iz Komina (Petar Krndelj u 52. i 58., te Martin Šuman u 80. minuti).

Slaven je poveo pogotkom Ivana Pulića u 6. minuti, a Croatija je izjednačila u 71. minuti kad je strijelac bio Antonio Smrdelj. Pogotke za ONK Metković protiv Orebića postigli su Ivan Šutalo u 60. i Marijo Batinović u 90. minuti.

Još je šest bodova u igri, vodeći kvintet je u četiri boda razlike. Na začelju je Žrnovo, koje je iduće kolo gost u Gabrilima, a na kraju dočekuje Slavena. Maestral, koji je predzadnji, ima pet bodova više (gost Župe dubrovačke, pa dočekuje Croatiju).

POREDAK

1. Župa dubrovačka 39 bodova (46:20), 2. Konavljanin 39 bodova (39:15), 3. Sokol 37 bodova (42:26), 4. Slaven 35 bodova (48:16), 5. ONK Metković 35 bodova (31:23), 6. Gusar 28 bodova (34:33), 7. Croatia 27 bodova (42:34), 8. Jadran 26 bodova (25:42), 9. BŠK Zmaj 25 bodova (23:32), 10. Orebić 22 boda (27:58), 11. Maestral 17 bodova (23:50), 12. Žrnovo 12 bodova (20:50).